Start arrow Kronika wydarzeń arrow XIII Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej Raciążek 2018

XIII Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej Raciążek 2018 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska, Dorota Stanicka   
06.04.2018.

Image 

                 6 kwietnia 2018 r. odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu Dziecięcej Piosenki Ludowej. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Raciążku przy wsparciu Urzędu Gminy w Raciążku. Konkurs odbywał się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W tym roku do wspólnego śpiewania przystąpiło 103 uczestników z Aleksandrowa Kujawskiego, Ciechocinka, Niszczew, Ostrowąsa, Raciążka oraz Zbrachlina. Nie zabrakło również uczniów z naszej szkoły. Konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych: dla dzieci młodszych (6 - 7 lat) oraz - starszych ( 8 - 9 lat).Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz instrumentalne. Wszystkim kibicowała grupa publiczności, uczniów i rodziców.

Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klasy III a. Agata Inatlewska i Nikola Danielak wspólnie zaśpiewały „Czerwone jabluszko". Zuzanna Antoszewska wystąpiła z piosenką „Czerwone jagody" a trio w składzie: Julia Rybczyńska, Wanessa Kosiorek i Rafal Kłaczyński wykonało piosenkę „W moim ogródeczku".

W przerwie młodzi artyści zostali obdarowani słodkościami. W trakcie podsumowania organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na duże zainteresowanie konkursem oraz wysoki poziom prezentacji. Nasi uczniowie wrócili z konkursu zadowoleni, otrzymali dyplomy i narody za uczestnictwo.

Dorota Świtońska
Dorota Stanicka

Image