Start arrow Kronika wydarzeń arrow XIV Bieg Niepodległości Hufca ZHP Inowrocław

XIV Bieg Niepodległości Hufca ZHP Inowrocław Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Linek   
11.11.2017.

Image

 

            W dniach 10 - 11 listopada 2017 roku gromada zuchowa oraz drużyna harcerska, działające  w naszej szkole, uczestniczyły w XIV Biegu Niepodległości Hufca ZHP Inowrocław, by uczcić 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Tegoroczny zlot miał miejsce w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku. W spotkaniu wzięło udział 149 harcerzy, 14 drużynowych oraz zaproszeni goście. Zadania przedrajdowe były bardzo interesujące. Każda z drużyn miała stworzyć grę planszową na temat historii Polski, narysować portret ważnej osoby z regionu oraz przeprowadzić wywiad z osobą, która przeżyła II wojnę światową.

            Do ostatniego zadania zuchy i harcerze podeszli bardzo poważnie. Zorganizowali spotkanie z Panią Jadwigą Wesołowską, która ze łzami w oczach opowiedziała im o swoich losach podczas II wojny światowej.

            Przybyli goście zostali poproszeni o ocenę prac przygotowanych przez drużyny harcerskie. Komisja konkursowa przyznała I miejsce gromadzie zuchowej „Srebrne Orły” oraz drużynie harcerskiej „Sprytni” z naszej szkoły. Harcerzom wręczono bon na kwotę 200 zł. Ponadto Wójt Gminy Inowrocław ufundował naszym zwycięskim drużynom dwudniowy pobyt w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie, natomiast Wydział Kultury Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta przekazał szklaną statuetkę.

            Tradycyjnie odbył się uroczysty apel, podczas którego nasze drużyny z dumą obierały nagrody. Po części oficjalnej, w trakcie którego odśpiewano hymn państwowy, przyjęto meldunki drużyn, harcerze udali się na punkty przygotowane przez służby mundurowe, gdyż tegoroczny Bieg Niepodległości poświęcony był pracy służb mundurowych. Dzięki Komendzie Powiatowej Policji z Inowrocławia zuchy i harcerze mieli przyjemność uczestniczyć w grze policyjnej oraz w pokazie z udziałem psów policyjnych.

 

            Wieczorem cała brać harcerska zebrała się na sali gimnastycznej, by wspólnie pośpiewać i uczestniczyć  w pląsach. 11 listopada 2017 roku zuchy i harcerze uczestniczyli we mszy świętej za Ojczyznę w kościele Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Inowrocławiu oraz w patriotycznych uroczystościach pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

pwd.Karolina Linek 

 Image