Start arrow Kronika wydarzeń arrow Biwak zimowy "Na zimowym szlaku"

Biwak zimowy "Na zimowym szlaku" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Linek   
12.02.2018.

Image

Ferie ,,Na zimowym szlaku”

            Ferie zimowe to czas odpoczynku, ale nie dla harcerzy i zuchów! „Srebrne Orły” wzięły udział w czterodniowym biwaku zimowym pn. „Na zimowym szlaku”, który odbył się 9 - 12. 02.2018 r. Bazę lokalową stanowił Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie.

            Podczas imprezy czekało na nas wiele atrakcji, do których zaliczyć możemy między innymi tradycyjną harcerską grę terenową, podczas której harcerze wykonywali przygotowane dla nich zadania, ale również czekała na nich niespodzianka w postaci spotkania tradycyjnej kujawskiej kozy. Była to dla dzieci młodzieży niebywała atrakcja, która przyniosła dużo radości i uśmiechu. Dosyć dużo wrażeń przyniosła również uczestnikom wieczorna gra z latarkami, która odbyła się w bądkowskim parku. W programie biwaku nie zabrakło również tradycyjnego świeczkowiska, w trakcie którego zostało zaprezentowane ciekawe przedstawienie pn. „Czerwony Kapturek”, które przygotowali harcerze z 45. DW „Wesołe Jagódki” z Niszczew. Dla uczestników biwaku zostały przygotowane również warsztaty artystyczne pn. „Zabawy zimowe", a także konkurs muzyczny, w którym zuchy i harcerze mieli za zadanie ułożenie piosenki o tematyce zimowej. Wśród innych atrakcji wymienić należy również „Biwakowy seans filmowy” i zabawę – karaoke. Ponadto harcerze wzięli udział w zajęciach sportowych, grach i zabawach na wesoło, pląsach i śpiewankach. Odbyła się również karnawałowa dyskoteka.

pwd. Karolina Linek

 

Image
(21 zdjęć)