Start arrow Kronika wydarzeń arrow Zlot Hufca "Droga do wolności"

Zlot Hufca "Droga do wolności" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Link   
26.11.2017.

Image 

W dniach 24 – 26 listopada 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Zlot Hufca pn. „Droga do wolności”, połączony z przeprowadzeniem XVIII Turnieju Tenisa Stołowego „Zielona Rakietka”. Zajęcia programowe poświęcone były tematyce odzyskania przez Polskę Niepodległości, samarytance, a także szeroko pojętej wiedzy harcerskiej.

W trakcie trwania zlotu odbyła się tradycyjna gra terenowa, w trakcie której na patrole czekały przygotowane wcześniej zadania. Zuchy i harcerze mieli za zadanie między innymi wykazanie się znajomością alfabetu Morse’a, pierwszej pomocy oraz wiedzą harcerską. Czekały na nich również zadania praktyczne takie jak: ułożenie ze znalezionych materiałów różnych typów ognisk, rzut do celu sprawdzający zwinność i „dobre oko” oraz rozwiązanie krzyżówki i quizu harcerskiego. Innym zadaniem było ułożenie z własnych ciał słowa wolność oraz zaśpiewanie piosenki o  tematyce poświęconej odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Ponadto w trakcie trwania zlotu odbyły się warsztaty pod hasłem „Droga do wolności”, zajęcia z musztry, majsterka oraz konkurs plastyczny.

Ważnym elementem zlotu były rozgrywki XVIII Turnieju Tenisa Stołowego pn. „Zielona Rakietka”. Do rywalizacji przystąpiły dziewczęta i chłopcy w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. W trakcie trwania zlotu nie zabrakło również świeczkowiska, pląsów harcerskich, gier i zabaw na wesoło oraz dyskoteki.

W zlocie udział wzięli harcerze i zuchy z obszaru działania Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej w Aleksandrowie Kujawskim. Gościnnie w zajęciach uczestniczył również klub „Piłkarskie Wilki” oraz grupa PaTPORT ze Strzelna.

            W ramach konkursu plastycznego pn. „Droga do wolności”, realizowanego podczas zajęć programowych, zostało wyróżnionych 45 prac, a ich autorzy otrzymali indywidualne nagrody. Wszyscy uczestnicy zlotu otrzymali pamiątkowy znaczek okolicznościowy, natomiast drużyny biorące udział w zlocie otrzymały dyplomy. Z kolei najlepsze patrole zostały uhonorowane pucharami za zajecie odpowiednich miejsc w rywalizacji zlotowej.

 pwd. Karolina Linek

Image