Start arrow Kronika wydarzeń arrow Literacka wycieczka w przeszłość Polski

Literacka wycieczka w przeszłość Polski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
04.12.2018.
Image

            Akcja głośnego czytania utworów o treści patriotycznej, związanych z historią i niepodległością Polski odbyła się w naszej szkole w dniach 20 – 30 listopada. Uczniowie wysłuchali 3 utworów: w klasach I-III ,,Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, w klasach IV-VI fragmentów ,,Marcina Kozery” Marii Dąbrowskiej, a w klasach VII, VIII i III gimnazjum – fragmentu ,,Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego zatytułowanego ,,Lekcja polskiego”. Czytanie poprzedzone było wprowadzeniem w tematykę i czas akcji utworu, a w klasach młodszych połączone zostało z quizem ze znajomości treści wysłuchanej legendy.

            W role lektorek – nauczycielek wcieliły się 3 grupy uczennic: grupa aktywu bibliotecznego z klasy VI a: Patrycja Jakubowska, Wiktoria Domańska, Natalia Królikowska, Patrycja Kachel, Anna Bytner; Szkolny Klub Czytelniczy z klasy VIII: Julia Bonowicz, Karolina Buczkowska, Aleksandra Gapska, Roksana Jaskrowska, Karolina Kraszewska, Michalina Kraszewska, Maja Modrzejewska oraz grupa programu edukacyjnego ,,Młodzi w Akcji – Wiwat Niepodległość!” z klasy III a gimnazjum: Zuzanna Lewandowska, Patrycja Machtelewska, Nikola Tumińska, Zuzanna Lewandowska, Nina Tłuchowska i  Julia Kawczyńska. Koordynatorkami akcji ,,Narodowe czytanie dzieł literackich związanych z odzyskaniem niepodległości” były: bibliotekarka szkolna Kamila Drużyńska i polonistka Anna Stanek.

            Był to kolejny zrealizowany w szkole pomysł, jak można w inny poza akademią sposób uczcić 100. rocznicę niepodległości ojczyzny i połączyć wychowanie patriotyczne z kształceniem historycznym i literackim.

Anna Stanek

Image (19 zdjęć)