Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Droga do wolności"

"Droga do wolności" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Linek   
04.12.2018.

Image

                „Droga do wolności” pod takim hasłem w ostatni listopada weekend odbył się zlot harcerski zorganizowany w naszej szkole dla Hufca ZHP im. Ziemi Kujawskiej w Aleksandrowie Kujawskim.

Zlot rozpoczął się od powitalnego apelu, podczas którego drużyny wylosowały jedną z ważnych postaci, która przyczyniła się do odzyskania niepodległości przez Polskę i przedstawiły ich życiorysy w trakcie świeczkowiska. Tradycyjnie podczas zlotu zuchy i harcerze brali udział w grze terenowej, która była połączona z ogólnopolską kampanią „Dumni z Polski”. W trakcie jej trwania musieliśmy wykonać przygotowane dla nich zadania. Priorytetowym elementem programu był XIX Turniej Tenisa Stołowego „Zielona Rakietka”, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Turniej został rozegrany systemem pucharowym, z podziałem na kategorie wiekowe i płeć uczestników.

W trakcie zlotu odbył się również indywidualny konkurs plastyczny pn. „Józef Klemens Piłsudski – bohater narodowy”, w którym wyróżniono 38 prac, a ich autorzy otrzymali nagrody. Innym zadaniem dla drużyn było wykonanie plakatów pn. „Droga do wolności - 100 rocznica Odzyskania Niepodległości”.

Uczestnicy zlotu brali również udział w przedstawieniu pt. „2018 - rokiem harcerstwa kujawsko-pomorskiego”, w trakcie którego 13 Drużyna Wielopoziomowa „Sokoły” im. Janka Bytnara ze Służewa przedstawiła inscenizację poświęconą historii 100-lecia Harcerstwa.

Podczas niedzielnego apelu podsumowującego zlot zostały wręczone dyplomu i puchary. Najlepszą drużyną okazała się 45 Drużyna Wielopoziomowa „Wesołe Jagódki” z Niszczew.

 Karolina Linek

Image (26 zdjęć)