Start arrow Kronika wydarzeń arrow Jesteśmy EKO!

Jesteśmy EKO! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Łoś   
04.12.2018.

 Image

Jak długo rozkłada się papierek po cukierku rzucony na trawę? Co oznacza skrót PSZOK? Co zrobić  z przeterminowanymi lekami? Na te, ale i na wiele innych pytań, odpowiedzieli nam przedstawiciele EKOSKŁADU ze Służewa, podczas spotkania na temat recyklingu. Klasy I-IV na warsztatach z EKOSKŁADEM przypomniały sobie zasady segregowania odpadów, dowiedziały się mnóstwa ciekawostek, które sprawią, że będziemy bardziej świadomi dbania o środowisko. Wiele informacji zaniesiemy do domów, przekażemy najbliższym. Poznaliśmy aplikację mobilną, która pomaga prawidłowo segregować odpady, rozwiewa wątpliwości jakie śmieci gdzie wrzucić, a których absolutnie nie umieścić w koszach, ale w specjalnych pojemnikach. Warto być Eko!

Jako szkoła, oraz z indywidualnych zbiórek makulatury oraz butelek PET, oddaliśmy do EKOSKŁADU ponad 2 tony posegregowanych odpadów. Jesteśmy liderami w akcji zbierania odpadów i zamieniania na nagrody. Akcja trwa do 28 lutego, zatem nie czekaj tylko dołącz do EKOSTAWKOWICZÓW!!!

Anna Łoś

 Image (19 zdjęć)