Start arrow Kronika wydarzeń arrow Lekcja otwarta - "Witajcie w Akademii pana Kleksa"

Lekcja otwarta - "Witajcie w Akademii pana Kleksa" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
04.12.2018.

 Image

                We wtorek 4 grudnia odbyła się lekcja otwarta dla klas pierwszych i ich wychowawczyń – Aliny Kruszki i Doroty Świtońskiej. Poprowadziła ją Anna Stanek – na lekcji języka polskiego z klasą IV a. Nasi mali goście zostali powitani w sali 21, która na jedną godzinę lekcyjną zamieniła się w salę teatralną, z widownią, sceną i aktorami. Widzowie wysłuchali na wstępie krótkiej pogawędki o  czarodziejskim świecie pana Kleksa i jego uczniów, opisanym w książce ,,Akademia pana Kleksa”.

                Każda prezentowana scenka była poprzedzona wprowadzeniem w jej treść, a zakończona quizem, który pokazał, że pierwszoklasiści bardzo uważnie oglądali przedstawienie – potrafili odpowiedzieć na wszystkie pytania. Kolejne minispektakle przedstawiały: historię księcia Mateusza, kuchnię pana Kleksa, wyprawę Adasia Niezgódki do baśni o dziewczynce z zapałkami, poznanie królewny żabki, pojawienie się w akademii Anatola i Alojzego, lekcję leczenia chorych sprzętów oraz zniszczenie sekretów pana Kleksa i jego akademii.

                Pierwszoklasiści byli zachwyceni niezwykłą szkołą wymyśloną przez Jana Brzechwę, ale powiedzieli, że lubią szkołę, do której chodzą, chociaż ona nie jest zaczarowana.

                Wychowawczynie klas pierwszych podziękowały za zaproszenie i udział w bardzo ciekawej lekcji języka polskiego, której pogratulowały polonistce i jej uczniom. Na zakończenie goście i gospodarze pozowali do wspólnego zdjęcia.

Anna Stanek

 

Image (37 zdjęć)