Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Kapsuła czasu" - zakopana! Na 50 lat

"Kapsuła czasu" - zakopana! Na 50 lat Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
07.12.2018.

Image

                7 grudnia wszystkie elementy zawartości kapsuły były już skompletowane. Uczniowie klasy VIII delikatnie włożyli do niej: fotoksiążkę ,,Szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, płytę z prezentacją projektu ,,Niepodległa” i ze zdjęciami ,,Zwykły dzień szkoły”, broszurę ,,Maria Danilewicz Zielińska, i ,,Gmina Aleksandrów Kujawski”,  egzemplarz ,,Gazety Pomorskiej” z 7 grudnia i listopadowy - ,,Gazety Aleksandrowskiej”, 3 listy do rówieśników z przyszłości, podręcznik do języka polskiego dla klasy I oraz autografy wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkoły. W ostatniej chwili powstał pomysł, by dorzucić do kapsuły jeszcze kilka monet, co natychmiast wykonano. Zaklejony odpowiednim klejem pojemnik został włożony do przygotowanego wcześniej dołu, a jego lokalizacja oznaczona ogromnym kamieniem. Dziękujemy Państwu Agnieszce i Andrzejowi Świątkowskim za ufundowanie głazu i pomoc przy jego osadzeniu na wybranym miejscu przed szkołą.

                Kapsuła ma czekać przez 50 lat na swego odkrywcę. Może będzie nam jakiś uczeń – świadek jej ukrycia? Czas pokaże…

Anna Stanek

 

 

 Image ( 35 zdjęć)