Start arrow Kronika wydarzeń arrow Mikołaj, Mikołaj!

Mikołaj, Mikołaj! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
06.12.2018.

 Image

            6 grudnia młodsi i starsi uczniowie od rana wypatrywali w szkole postaci na czerwono ubranego starca, z siwą brodą i workiem prezentów. Pojawił się już po pierwszej lekcji – co prawda bardzo młody, w towarzystwie grona uśmiechniętych ,,Mikołajek”, ale za to zgodnie z oczekiwaniem - z workiem słodkości (czekolad ufundowanych przez radę rodziców). Mikołaj (Filip Żbikowski) ,,wjeżdżał” do klas przy wtórze dzwoneczków, przy pomocy dwóch ,,reniferów”; pytał o to, czy dzieci były grzeczne i po wykonaniu piosenki lub wiersza – rozdawał czekolady. Nauczyciele też byli w tym roku grzeczni; nikt nie został bez słodkości. Uczniowie klas młodszych zadawali Mikołajowi pytania – np. czy w Laponii nie jest mu zimno, jak się do nas dostał; niektórzy chcieli się przejechać na jego saniach. Może by i ,,święty” pozwolił, ale nikt nie wykazał się prawem jazdy na sanie…

            Na zakończenie wizyty były zdjęcia z Mikołajem i jego pomocnikami. I tylko w klasie III a gimnazjum grono osób do zdjęcia z drużyną Mikołaja było bardzo skromne, bo… połowa klasy z radością zaangażowała się do przeprowadzenia szkolnych mikołajek…

            Dziewczyny z III a, które nie mogły towarzyszyć Mikołajowi, włączyły się do pracy przy tworzeniu świątecznego wystroju korytarzy szkolnych. Powiesiły ozdoby, które zostały wcześniej wykonane na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej lub przyniesione do szkoły przez uczniów. Od razu zapachniało… zimą… a nawet… świętami.

Anna Stanek

Image  (38 zdjęć)