Start arrow Kronika wydarzeń arrow Konkurs "Mój wymarzony zawód"

Konkurs "Mój wymarzony zawód" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
10.12.2018.

 Image

            Konkurs literacki ,,Mój wymarzony zawód” został zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Był skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum. Miał na celu zainteresowanie ich przyszłą drogą zawodową i dostosowanym do niej profilem kształcenia. Zadaniem uczestników było napisanie wypowiedzi (do tysiąca znaków) z podstawowymi informacjami na temat wybranego zawodu, określenie szans na zatrudnienie, predyspozycji zawodowych, przyszłych zarobków, możliwości rozwoju zawodowego oraz określenie, jakie szkoły doprowadzą do realizacji celu, czyli wykonywania wybranego zawodu.

            Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 9 uczniów: Natalia Świątkowska z klasy VIII, Nina Tłuchowska, Filip Żbikowski, Zuzanna Piotrowska, Zuzanna Lewandowska, Damian Majewski, Nikola Tumińska, Patrycja Machtelewska i Dominik Sobieraj z klasy III a, których prace powstała pod opieką polonistki Anny Stanek. Konkursowe teksty można znaleźć w zakładce ,,Szkiełko i oko” na stronie internetowej szkoły.

            Na konkurs napłynęła ogromna ilość wypowiedzi, bo aż 512, wyniki ogłoszono 7 grudnia. I choć wśród nagrodzonych nie ma nikogo z naszej szkoły, to i tak można pogratulować uczestnikom przemyślenia swojej drogi kształcenia i drogi zawodowej oraz pomysłów na życie, czyli osiągnięcia celów konkursu.

Anna Stanek


 


 

Image - Patrycja Machtelewska, klasa III a

Image - Damian Majewski, klasa III a

Image - Natalia Świątkowska, klasa VIII

Image - Nikola Tumińska, klasa III a

Image - Zuzanna Piotrowska, klasa III a

Image - Nina Tłuchowska, klasa III a

Image - Zuzanna Lewandowska, klasa III a

Image - Filip Żbikowski, klasa III a