Start arrow Kronika wydarzeń arrow Pierwszy projekt klasy IV b

Pierwszy projekt klasy IV b Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
10.12.2018.

Image

                Klasa IV b zrealizowała swój pierwszy polonistyczny projekt. Uczniowie wybrali jeden z dwóch tematów: ,,Akademia pana Kleksa” lub ,,Jan Brzechwa”. Były one związane z omawianą przez klasę lekturą. Pierwszy polegał na tym, by w grupach dokonać teatralnej adaptacji fragmentu książki, rozdzielić role, przeprowadzić próby, przygotować odpowiednie stroje i dekoracje, a następnie przedstawić efekt pracy w klasie. Drugi – aby wyszukać informacje na temat życia i twórczości autora ,,Akademii pana Kleksa”, dokonać ich selekcji, wybrać najatrakcyjniejsze i pochwalić się nabytą wiedzą przed koleżankami i kolegami. Prezentacje projektu odbyły się 3 i 10 grudnia. Jedna grupa przedstawiła scenkę ,,Psi raj” na podstawie treści lektury, a pozostałe zaprezentowały wiadomości o Janie Brzechwie oraz jego twórczości dla dzieci i dorosłych, wykonane w grupach plakaty z ciekawostkami z życia pisarza, a także recytacje wybranych wierszy dla dzieci.

Anna Stanek

Image   (15 zdjęć)