Start arrow Kronika wydarzeń arrow Uczniowie klasy II napisali list w imieniu Polski

Uczniowie klasy II napisali list w imieniu Polski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
20.12.2018.
Image
 

            Uczniowie klasy II przeżyli nie lada zaskoczenie, gdy w czwartek 20 grudnia zamiast jednej nauczycielki zobaczyli… aż sześć. Do wspólnych lekcji zaprosiła drugoklasistów grupa dziewcząt z klasy III a gimnazjum, realizujących projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej ,,Młodzi w Akcji”.

            Zuzia Piotrowska, Nikola Tumińska, Nina Tłuchowska, Zuzia Lewandowska, Julka Kawczyńska i Patrycja Machtelewska najpierw porozmawiały z młodszymi koleżankami i kolegami na temat tego, co powinno się robić, aby dzieci mogły dorastać w czystym i zdrowym środowisku oraz co niepokojącego widzą wokół siebie. Następnie zapisały najlepsze pomysły i wspólnie z drugoklasistami zredagowały list do rodziców. W imieniu swojej ojczyzny napisały go dzieci. Zwróciły w nim uwagę na to, że w lasach są śmieci, a pełne dymu powietrze drapie w gardło. Prosiły rodziców o różne działania, by mogły oddychać czystym powietrzem i zdrowo żyć – teraz i w przyszłości. Apelowały o segregację śmieci, niepalenie w piecach oponami i śmieciami, używanie toreb wielokrotnego użytku.

            Uczniowie zaadresowali listy do swoich rodziców, włożyli do kopert, ozdobili rysunkami i z pewnością zanieśli do domów, oddając je do rąk adresatów.

            Pomysły dzieci świadczą o tym, że dobrze rozumieją, jak ważne jest, by każdy dbał o swój kawałek świata, środowisko wokół siebie. Bez wątpienia pomogła w tym przeprowadzona wcześniej lekcja edukacji globalnej.

            Dziękujemy wychowawczyni klasy II – Annie Łoś za pomoc w przeprowadzeniu lekcji.

Grupa projektowa i opiekunka akcji – Anna Stanek

 

Image (17 zdjęć)