Start arrow Kronika wydarzeń arrow Niezwykły gość! Zajęcia z Photonem w klasie II

Niezwykły gość! Zajęcia z Photonem w klasie II Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Łoś   
10.01.2019.

Image

„Programowanie uczy jak myśleć” Stave Jobs

Do naszej szkoły zawitał niezwykły gość- robot Photon. Dzień 10.01.2019r. dzięki niemu, był pełen pozytywnych emocji. Znając jego historię, wiedząc, że dotarł do z dalekiej galaktyki od razu otoczyliśmy go należytą opieką. Mrugające oczka, zmieniające kolor czułki i wydawane dźwięki podczas głaskania go, dały nam przekonanie, że będzie mu z nami dobrze. Będąc w karnawałowych nastrojach zaprosiliśmy Photona na bal. Wykonaliśmy grzechotki z balonów, kaszy, grochu, fasoli… Dzięki programowaniu odkryliśmy świat różnych dźwięków. Stworzyliśmy relację między robotem a nami. Każdy miał okazję zaprogramować drogę robota do wybranego koloru balona na macie edukacyjnej. Stawaliśmy się raz n balonową orkiestrą raz programistami robota reagującego na sygnały. Już planujemy kolejne zajęcia programowania, by uczyć się tworzenia komend „krok po kroku”, orientacji przestrzennej, rozwijać  zdolności manualne. Photon już nie jest gościem, jest jednym z nas. Wprowadzimy go w  świat ziemskich zwyczajów, by przez zabawę z nami mógł nauczyć się od nas jak najwięcej, a my od niego!

Anna Łoś

Image (33 zdjęcia)