Start arrow Kronika wydarzeń arrow Dużo się działo w zimowe ferie w szkole

Dużo się działo w zimowe ferie w szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Sławomir Świeczkowski   
28.01.2019.

 Image

W pierwszym tygodniu ferii, od 14 stycznia do 18 stycznia 2019r. odbyły się w naszej szkole zajęcia dla uczniów. Spotkali się Ci, którzy nigdzie nie wyjechali na ferie i pozostali w domach. Zajęcia były prowadzone przez Sławomira Świeczkowskiego. Zaczynały się o 9.00 a kończyły o 14.00. Odbywały się zajęcia na sali gimnastycznej, świetlicy oraz w pracowni komputerowej.

Tematem przewodnim naszych spotkań była profilaktyka. Uczniowie poprzez zabawę zapoznawali się z szeregiem zagadnień związanych z profilaktyką, wpływem dopalaczy, alkoholu, nikotyny i innych używek na organizm człowieka oraz jak ważny jest sport i zdrowy tryb życia dla naszego organizmu. Poznali niszczycielski wpływ używek na zdrowie fizyczne i psychiczne, dowiedzieli się jak często niewinny papieros czy inna używka, może się stać problemem na całe życie oraz jak trudno się z niego czasem wyleczyć. Często dzieci doświadczają w rodzinnych domach te problemy; obserwując rodziców palących i niepotrafiących sobie z tym nałogiem poradzić. Były to trudne, ale jakże ważne tematy.

Znaczna część zajęć odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie podczas gier nie tylko, się dobrze bawili, ale i uczyli zasad „zdrowej” rywalizacji i poprawiali własną kondycję. W świetlicy zaś, zwłaszcza młodsza grupa dzieci, poprzez gry planszowe ćwiczyła pamięć i spostrzegawczość.

W czwartek wszyscy pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia, gdzie byliśmy w kinie na filmie pt: „Ralph Demolka2” i „Grinch” oraz na lodowisku. Najwięcej atrakcji dostarczyło wszystkim lodowisko i nabywanie nowej umiejętności, jaką jest jazda na łyżwach.

Ostatniego dnia feryjnych spotkań dokonaliśmy wspólnie ewaluacji zajęć i podsumowaliśmy wszystko, o czym się uczyliśmy. Nie tylko spędzaliśmy beztrosko czas na wspólnej zabawie, ale i poszerzaniu swoich wiadomości z zakresu profilaktyki.

Jednogłośnie stwierdziliśmy, iż już nie możemy doczekać się kolejnych tego typu zajęć w naszej szkole.

 Sławomir Świeczkowski

 

Image (40 zdjęć)