Start arrow Kronika wydarzeń arrow ROZGRYWKI SIATKARSKIE SEZONU 2018 / 2019 i ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

ROZGRYWKI SIATKARSKIE SEZONU 2018 / 2019 i ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Ewa Openchowska   
07.02.2019.

 Image

            Nasze siatkarki, po solidnie przepracowanych wakacjach letnich, podjęły rywalizację sportową – już – w nowej, kolejnej kategorii wiekowej KADETEK oraz przygotowały się do   rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej

            Jednocześnie nasze najmłodsze adeptki  uczestniczyły w rozgrywkach minipiłki siatkowej w kategoriach dwójek i trójek, w ten sposób przygotowując się do najważniejszych dla nich zawodów KINDER+SPORT 2019.

            Najważniejszym celem obecnego sezonu był awans kadetek do I ligi KPZPS, osiągnięcie jak najlepszych wyników nauczania przed podjęciem nowych wyzwań w kolejnym etapie edukacji szkolnej /szkoła średnia/, systematyczne szkolenie w najmłodszych grupach siatkarskich oraz dalsze popularyzowanie naszej dyscypliny sportu w środowisku szkolnym dzieci i młodzieży.

            Zespół kadetek uczestnicząc w rozgrywkach II ligi KPZPS wygrał rywalizację tracąc w całym sezonie tylko jednego seta. Dominacja sportowa zakończyła się awansem, po turnieju barażowym 03.02.2019 w Swieciu, do I ligi w sezonie 2019 / 2010. Ponadto dziewczyny są już po turnieju powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej i 12.02.2019 będą walczyć o awans do półfinałów rozgrywek wojewódzkich. Turniej odbędzie się  Szkole Podstawowej nr 28 w Toruniu.

            Młodsze uczennice szkoły 15.02.2019 będą rywalizować w powiatowych eliminacjach zawodów siatkarskich czwórek, pomimo iż są dopiero uczennicami piątej klasy i póki co uczestniczą w kategorii młodszej /trójki/.

            W szkole mamy kolejną, czwartą klasę usportowioną, która z ogromnym zapałem podejmuje wszystkie działania na drodze do doskonalenia swoich umiejętności sportowych i siatkarskich. Dziewczęta uczestniczyły również w swoim pierwszym zimowym obozie sportowym, który odbył się dla wszystkich zawodniczek Klubu w drugim tygodniu ferii, w Lubawie. Tam też, w doskonałych warunkach, dziewczyny miały szansę szlifować swoje siatkarskie umiejętności, jak również uzupełnić swój wakacyjny odpoczynek ciekawymi zajęciami na lodowisku czy w aquaparku.  

 

            Sukcesy sportowe I półrocza naszych dziewczyn to:

1.                  Wygranie rywalizacji II ligi KPZPS i awans do I ligi sezonu 2019 / 2020

2.                  Liczne czołowe miejsca w turniejach towarzyskich kadetek /rocznik 2003 – 2004/

3.                  Liczne czołowe miejsca w turniejach wojewódzkich w kategorii trójek /rocznik 2007/

4.                  Pierwsze zwycięstwa w turniejach wojewódzkich w kategorii dwójek /rocznik 2008 -2009/

5.                  Powołanie do reprezentacji województwa dwóch siatkarek rocznika 2004: Roksany Jaskrowskiej i Julii Zdrojewskiej

Drugie półrocze będzie równie pracowite i pełne sportowych wyzwań dla wszystkich kategorii wiekowych, mamy nadzieję, że siatkarki jeszcze efektywniej będą łączyć swoje sportowe  pasje z codzienną nauką w szkole.

Trenerka Ewa Openchowska

Image (18 zdjęć)