Start arrow Kronika wydarzeń arrow Spotkania z teatrem

Spotkania z teatrem Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Kurnatowska   
18.12.2018.

 Image

7 listopada uczniowie klas IV – V pojechali do MCK w Ciechocinku na przedstawienie teatralne pt.„Skąd nasz ród" w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Artenes. Młodym widzom podobała się ta inscenizacja, w której odnaleźć mogli motywy zaczerpnięte z legend opisujących początki państwa polskiego, między innymi o Lechu, Czechu i Rusie,  Piaście Kołodzieju czy o  Popielu.

 Image

Z kolei młodzież  z klas starszych (VI – VII) 18 grudnia obejrzała inscenizację teatralną „Pana Tadeusza” przygotowaną przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. W cyklu 12 scen aktorzy przedstawili główne wątki dramaturgiczne składające się na arcydzieło Adama Mickiewicza. 

 Image

Spektakl przygotowany był z najwyższą troską o szczegóły, dzięki czemu młodzi widzowie mieli wyjątkową okazję przenieść się na chwilę do Soplicowa i poznać bohaterów epopei, co – miejmy nadzieję - zachęci ich do przeczytania „Pana Tadeusza”.

 Kamila Kurnatowska