Start arrow Kronika wydarzeń arrow Szopki najpiękniejsze w powiecie

Szopki najpiękniejsze w powiecie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
15.01.2019.
Image

15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim rozstrzygnięto II Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Na 31 prac zgłoszonych na konkurs przeważającą większość stanowiły szopki, wykonane przez uczniów naszej szkoły. Organizatorzy docenili  nie tylko ilość prac, ale przede wszystkim oryginalność, pomysłowość i estetykę ich wykonania. Ta wysoka ocena przełożyła się na werdykt komisji konkursowej, która większość nagród przyznała uczniom Szkoły Podstawowej w Stawkach. Wyniki konkursu  przedstawiały się następująco:

I miejsce:  Julia Romanowska z kl. II
II miejsce:  Adrian Parzybut kl. VI a i Dominik Parzybut kl. II
III miejsce:  ex aequo: Mikołaj Schwebs kl. VI b oraz Rozalia Leśnikowska kl. IV b, Gabriela i Dominik Nowak kl. IV a

 

Wyróżnienia:  Dorota Dudziak kl. I a i Maria Dudziak kl. V a, Igor Krzyżanowski kl. VI b i Maciej Jagielski kl. V a, Zuzanna Nowak kl. I a, Zuzanna Marendowska kl. III oraz Hanna Wesołowska kl. III.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne, których łączna wartość wyniosła 1800 zł., a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki.

Udział uczniów w konkursie był możliwy dzięki nieocenionej pomocy w transporcie szopek pani dyrektor Małgorzaty Wdowczyk i pani Anny Stanek.

Więcej o konkursie na stronie internetowej starostwa.

Agnieszka Marjańska