Start arrow Kronika wydarzeń arrow Balladyna przyjechała do Stawek

Balladyna przyjechała do Stawek Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
12.02.2019.

 Image

Nie sama Balladyna – także Alina, Kirkor, Wdowa, Pustelnik, Grabiec… Galeria postaci znanych z tragedii Juliusza Słowackiego ,,Balladyna” pojawiła się 12 lutego w sali gimnastycznej, która na godzinę stała się salą teatralną. Uczniowie klas VI-VIII i III gimnazjum z zainteresowaniem obejrzeli graną tylko przez troje aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku adaptację sztuki wielkiego poety polskiego romantyzmu. Aktorzy z łatwością przeistaczali się w kolejne postacie utworu, czemu oczywiście pomagały szybkie zmiany strojów. Mimo koniecznych skrótów fabuła była czytelna, a oryginalne fragmenty dzieła Słowackiego były umiejętnie poprzeplatane współczesnymi wstawkami.

Dla klas kończących w tym roku szkołę była to łatwa forma powtórki z lektury, a dla tych, którzy jej jeszcze nie znają – wprowadzenie w mroczny świat Balladyny – świat walki o władzę, bogactwo i dążenia do celu po trupach.

Anna Stanek

Image 

Image (17 zdjęć)