Start arrow Kronika wydarzeń arrow Walentynkowa siła magnetyzmu

Walentynkowa siła magnetyzmu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Monika Małecka   
14.02.2019.

Image

            14 lutego nasi ciekawi świata uczniowie mieli okazję, poznać magiczną siłę przyciągania, czyli magnetyzm. Udało im się to dzięki warsztatom organizowanym przez Wyspę Młodych Kolumbów pod tytułem "Siła magnetyzmu". W warsztatach mogli wziąć udział uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych.

            Nasi młodzi odkrywcy mogli dowiedzieć się, co to jest magnes? Czy tylko magnes przyciąga? Co się przyciąga, a co odpycha? Wszystko to mogli zaobserwować oglądając różne ciekawe eksperymenty i doświadczenia.

            W pierwszej części warsztatów dzieci samodzielnie wykonywały magnesy. Zamykały kolorowe obrazki, tworząc zestaw 4 magnesów. Każdy uczestnik otrzymał na własność wykonane przez siebie magnesy, aby móc wręczyć je swojej bliskiej osobie lub zachować dla siebie. Następnie odbyła się część doświadczalna. Dzieci osobiście mogły sprawdzić jak działa magnes, jakie są jego rodzaje. Panie prowadzące zajęcia w bardzo dokładny sposób przedstawiły działanie kompasu oraz igły magnetycznej. Odpowiedzieliśmy sobie także na pytania: czy można wyciągnąć igłę z wody nie używając rąk?Jak można przeciągnąć lodówkę? Co to są materiały magnetyczne i niemagnetyczne?

 

            Te kreatywne warsztaty, pozwoliły uczniom naszej szkoły zdobyć wiedzę poprzez działanie i doświadczenia a nie tylko suchą teorię.

Monika Małecka 
Anna Łoś 

Image 

Image  (20 zdjęć)