Start arrow Kronika wydarzeń arrow Wycieczka do Londynu

Wycieczka do Londynu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Przybylska   
11.02.2019.

Image

W dniach 7-12 stycznia 2019 uczniowie klas III a, III b i VIII mieli możliwość poznania wielkiej europejskiej metropolii, jaką jest Londyn. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie miasta, odwiedzenie wielu fascynujących historycznych miejsc, przespacerowanie się alejkami Hide Parku czy uliczkami City oraz sprawdzenie i doskonalenie swoich możliwości językowych. Mieszkając u rodzin brytyjskich, mogliśmy poznać styl życia londyńczyków, porozmawiać z nimi i zobaczyć, jak mieszkają.

Zwiedziliśmy wiele miejsc: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul's Cathedral, Millennium Bridge, Tade Modern, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Brtish Museum, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar,Opactwo Westminster, Gmach Parlamentu, Big Ben'a, Park Św. Jakuba, Pałac Buckingham, Museum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Harrods'a, Muzeum Morskie, Park Królewski w Greenwich,Obserwatorium Królewskie, południk zerowy, płynęliśmy statkiem po Tamizie.

To tylko najważniejsze miejsca, było ich o wiele więcej. Dowiedzieliśmy się dużo o historii Wielkiej Brytanii, jej władcach, o obecnej sytuacji gospodarczo - politycznej tego kraju oraz

o wydarzeniach w Anglii.

Wycieczka była męcząca, ale bardzo ciekawa i interesująca, na pewno na długo będziemy ją wspominali.

Organizatorzy: Anna Przybylska i Kamila Żurawska

 

  

Image (10 zdjęć)