Start arrow Kronika wydarzeń arrow Wiadomości i ogłoszenia z apelu - 22 lutego

Wiadomości i ogłoszenia z apelu - 22 lutego Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
22.02.2019.
 Image

Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyli w dniu 22 lutego w apelu szkolnym. Rozpoczęli go harcerze – wystąpieniem o historii i świętowaniu Dnia Myśli Braterskiej. Następnie pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk udzieliła pochwały uczniom, którzy wzięli udział w konkursach: ,,Poznajemy Ojcowiznę” (Mikołaj Schwebs – kl. VI, Gabriela Kamińska – kl. III a gimn.; opiekun – Agnieszka Marjańska) oraz ,,Marian Rejewski – życie, dzieło i pamięć (trzy osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego: Maciej Drużyński, Mikołaj Schwbs i Anna Janik; opiekun Marek Drużyński). Podziękowała również nauczycielom za ich przygotowanie.

Miłą wiadomością dla uczniów klas I-VIII było ogłoszenie, że wszyscy dostaną kamizelki odblaskowe – dzięki kampanii społecznej ,,Dobrze cię widzieć”, realizowanej w ramach projektu ,,Bezpieczna Droga”. Noszenie odblaskowego ubioru po zmroku w czasie jazdy rowerem czy pieszej wędrówki poprawi z cała pewnością bezpieczeństwo dzieci  – dzięki kamizelkom będą widoczne z daleka.

Uczniowie otrzymali od pani dyrektor zadanie domowe – mają poinformować rodziców o nowym projekcie gminy, dotyczącym możliwości dokształcania się przez dorosłych. Zakresy tematyczne szkoleń to:  ,,Rodzic w Internecie”,  ,,Mój biznes w sieci”, ,,Moje finanse i transakcje w sieci”, ,,Rolnik w sieci”, ,,Tworzę własną stronę internetową (blog)”. Dokładne wiadomości zostały wysłane do rodziców przez dziennik elektroniczny.

Pani wicedyrektor Karolina Linek ogłosiła, w jaki sposób będziemy obchodzić w tym półroczu ,,Tydzień Dobrych Manier” i zachęciła do udziału w przedsięwzięciach. Uczniowie znów będą mogli wystąpić w roli filmowców – tym razem filmiki mają wyrażać sprzeciw wobec mowy nienawiści.

Kolejnym punktem zrealizowanym na apelu było ogłoszenie przez dziewczyny z klasy VII b akcji ,,Razem dla Amelki”, polegającej na zbieraniu nakrętek plastikowych, aby za pieniądze uzyskane z ich sprzedaży pomóc ciężko chorej dziewczynce. Poznaliśmy losy Amelki i przyczynę ogłoszenia akcji. Wszystkie klasy będą rywalizować w ilości zebranych nakrętek. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę.

Apel zakończyło odczytanie podziękowań, przekazanych na ręce pani dyrektor przez koordynatorów dwóch projektów Centrum Edukacji Obywatelskiej, zrealizowanych w I półroczu w szkole: ,,PoczytajMy” (Roksana Jaskrowska, Michalina Kraszewska, Karolina Kraszewska, Aleksandra Gapska, Karolina Buczkowska, Julia Bonowicz, Maja Modrzejewska z klasy VIII) oraz ,,Młodzi w Akcji - Wiwat niepodległość” (Patrycja Machtelewska, Zuzanna Lewandowska, Zuzanna Piotrowska, Julia Kawczyńska, Nikola Tumińska, Nina Tłuchowska z klasy III a gimn.). Zarówno uczestniczki programów, jak i ich opiekunka (Anna Stanek) otrzymały od organizatorów dyplomy, przekazane w czasie apelu przez panią dyrektor.

Anna Stanek 
Image