Start arrow Kronika wydarzeń arrow Szkolny konkurs poetycki rozstrzygnięty!

Szkolny konkurs poetycki rozstrzygnięty! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
18.03.2019.
 

W dniu świętego Walentego, czyli w walentynki, w klasach V-VIII i III gimn. został ogłoszony konkurs poetycki. Warunkiem uczestnictwa było napisanie jednego lub dwóch wierszy o tematyce miłosnej. Organizatorki konkursu, tworzące również jury – Kamila Kurnatowska, Danuta Olejnik i Anna Stanek - otrzymały od 13 autorek i autorów 14 wierszy. Oceniane było: zgodność treści z wymogami regulaminu, oryginalność ujęcia tematu, kunszt artystyczny, dopasowanie treści i formy utworu do wieku autora.

Jednogłośny werdykt jury jest następujący:

I miejsce – Patrycja Machtelewska - za wiersz ,,Zabłąkana miłość” Image


II miejsce – Oliwia Melnik - za wiersz ,,Jaka szkoda” Image


III miejsce – Roksana Jaskrowska – za wiersz ,,List do***” Image

 

Przyznano także wyróżnienia:

            dla Karoliny Wypij z klasy VII b - za wiersz ,,Miłość”
oraz dla Michała Krypskiego z klasy V c - za wiersz ,,Miłość”

Organizatorki konkursu dziękują wszystkim, którzy napisali wiersze i odważyli się zgłosić je do konkursów – szkolnego i ogłoszonego  przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie Kujawskim. Gratulujemy autorom wyróżnionych utworów. Nagrody zostaną uroczyście wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

Anna Stanek