Za rękę z Einsteinem II - zajęcia dla ciekawych świata Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.11.2011.

17 października 2011 r. przyjechali do naszej szkoły, w ramach realizacji projektu „Za rękę z Einsteinem-edycja II”, wykładowcy i studenci  z uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego z Bydgoszczy.

W trzech salach prezentowali ciekawe pokazy oraz doświadczenia chemiczne, fizyczne oraz matematyczne.

Na zajęciach z fizyki zaprezentowano szereg ciekawych doświadczeń m.in. na temat rozszerzalności cieplnej ciał, energii kinetycznej, potencjalnej oraz eksperymenty z wykorzystaniem pompy próżniowej. Uczniowie mieli okazję sami sprawdzić znane im prawa fizyki oraz jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę.

Na zajęciach z chemii zaprezentowano właściwości fizyczne i chemiczne, rodzaje reakcji chemicznych, metody rozdzielania substancji, rodzaje mieszanin, elektrolity. Wszystkie w/w tematy przeprowadzono metodą eksperymentu chemicznego w formie pokazu.

Na zajęciach z matematyki przedstawiono prezentację multimedialną   o procentach, która uświadomiła uczniom, gdzie i w jaki sposób są one wykorzystywane w życiu codziennym. Na zakończenie pokazu przeprowadzony został konkurs z nagrodami.  

Uczniowie przyglądali się wszystkim pokazom oraz doświadczeniom z dużym zainteresowaniem i aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Każda z grup miała okazję poszerzyć swoją wiedzę. Ciekawie przygotowane zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczniów.