Start arrow Kronika wydarzeń arrow Finał konkursu plastycznego "Czyste powietrze nad Aleksandrowem"

Finał konkursu plastycznego "Czyste powietrze nad Aleksandrowem" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Monika Małecka   
29.05.2019.
 
Image 
 

W maju uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez firmę Sime Polska „Czyste powietrze nad Aleksandrowem Kujawski”. Patronat objął Burmistrz Miasta Aleksandrów Kujawski.

Celem konkursu była edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza, zrozumienie jak ważne jest czyste powietrze dla zdrowia ludzi, ale i także roślin i zwierząt.

Nasza szkoła oddała ponad 60 prac konkursowych, z których 4 zostały nagrodzone.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w środę 29 maja 2019 r. na Sali im. Edwarda Stachury w budynku aleksandrowskiego dworca. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla przybyłych gości – uczniów wraz z opiekunami i nauczycielami. Jedną z nich był pokaz gimnastyki akrobatycznej.

Na sam koniec nastąpiło uroczyste odsłonięcie najlepszych prac oraz wręczenie nagród przez Dyrektora Naczelnego Sime Polska wraz z Burmistrzem Miasta Aleksandrów Kujawski.

Uczniowie szkoły – Łucja Małecka i Maciej Drużyński osiągnęli ogromny sukces zajmując I miejsce. Otrzymali wspaniałe nagrody w postaci rowerów. II miejsce zajęła Sandra Powidzka, która nagrodzona został elektryczną deskorolką. III miejsce zajęła Joanna Kuberska otrzymując hulajnogę. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Laureatom serdecznie gratulujemy.

Monika Małecka