Start arrow Kronika wydarzeń arrow Legalne wagary!

Legalne wagary! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
05.06.2019.

7 czerwca, w piątek, będzie można nie mieć lekcji! Całkiem legalnie o godzinie dziesiątej będzie można udać się na wagary, choć będą one na terenie szkolnym. Przepustką do tego będzie książka do czytania. Nie podręcznik, nie gazeta, nie smartfon, a książka.

W tym dniu będziemy uczestniczyli w 4. edycji ogólnopolskiej akcji dzieci i młodzieży ,,Jak nie czytam, jak czytam!”. Pokażmy dorosłym, że czytamy. Może nie lektury, może nie na konkretny termin i z obowiązku, ale czytamy – to, co chcemy. W ubiegłorocznej, 3. edycji uczestniczyło 406 825 uczestników i nas wśród nich nie było!!! W tym roku będziemy!

Przynieśmy więc w piątek swoją ulubioną lub aktualnie czytaną książkę i włączmy się do akcji, która oczywiście będzie obfotografowana i opisana, bo takie są wymogi organizatora. Można przebrać się za postacie z książek, można umówić się z klasą, w jaki sposób będziecie prezentować swoje czytanie. Przynieście koce, coś na przegryzkę, coś do picia. Zrobimy sobie piknik czytelniczy na wolnym powietrzu.

Akcja będzie trwać godzinę. Po inspiracje można sięgnąć do zdjęć i sprawozdań dostępnych po wpisaniu w wyszukiwarkę tytułu akcji, czyli: ,,Jak nie czytam, jak czytam”

Do zobaczenia w piątek, z książką! Poczytajmy razem, w miłym towarzystwie, to, co chcemy, a nie musimy!

koordynatorka akcji – Anna Stanek