Start arrow Kronika wydarzeń arrow Nina Tłuchowska nagrodzona w międzynarodowym konkursie literackim

Nina Tłuchowska nagrodzona w międzynarodowym konkursie literackim Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
06.06.2019.

Image

6 czerwca w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w VI edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Marii Danilewicz Zielińskiej ,,Słowo i tożsamość”. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania, którego motywem przewodnim miały być słowa Karola Dickensa użyte przez Marię Danilewicz Zielińską jako motto powieści ,,Dom”: ,, I czuję tę wielką prawdę, że drobiazgi stanowią w sumie życie".

Nina Tłuchowska z klasy III a gimnazjum za swój utwór zatytułowany ,,Słowa” otrzymała wyróżnienie i nagrody książkowe. Wręczenie nagród przebiegało w uroczystej atmosferze, w obecności przedstawicieli urzędów, które sprawowały patronat nad konkursem. Przybyli na uroczystość wysłuchali przemówienia pani dyrektor Anety Jaworskiej na temat  patronki konkursu i lat spędzonych w gimnazjum włocławskim oraz wykładu dra Rafała Moczkodana z UMK na temat ,,Słowo, tożsamość, pamięć”.

Organizatorzy podziękowali uczniom i ich nauczycielom za udział w konkursie. Oto fragment oficjalnego ogłoszenia i zarazem przemówienia dra Miłosza Kłobukowskiego:

,,Minęło siedem lat, odkąd początkowo lokalny konkurs literacki zaczął rozwijać się i obejmować swoim zasięgiem nie tylko Kujawy i ziemię dobrzyńską, ale również całą Polskę i Europę, jednocząc wszystkich, którzy kochają język polski i literaturę. W tegorocznej, szósta już edycji, na konkurs wpłynęło łącznie 58 prac zarówno z Polski, jak i z Europy zakwalifikowanych w czterech kategoriach. Organizatorów oraz Jurorów niezmiernie cieszy wysoki, wyrównany poziom opowiadań. Pragniemy nadmienić, że konkurs został objęty honorowym patronatem przez: Ministra Edukacji Narodowej – panią Annę Zalewską, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty – pana Marka Gralika, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – pana Piotra Całbeckiego, Prezydenta Miasta Włocławka – pana dr. Marka Wojtkowskiego, Włocławskiego Towarzystwa Naukowego, Dobrzyńsko-Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego, Dyrektora Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku – pani Lidii Piechockiej-Witczak.

Organizatorzy – III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku – pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za chęć do pracy i wzięcie udziału w konkursowych zmaganiach. Szczególne wyrazy uznania należą się nauczycielom za krzewienie miłości do słowa pisanego, słowa polskiego oraz uczenie wrażliwości w trudnych dla humanistów technokratycznych czasach. Wierzymy, że dobry duch patronki konkursu – Marii Danilewicz Zielińskiej – towarzyszy naszej inicjatywie i inspiruje Państwa owocne działania dydaktyczno-wychowawcze, za co serdecznie dziękujemy.”

Anna Stanek

 

Image (nagrodzona praca)

Image (10 zdjęć)