Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Jak nie czytam, jak czytam!"

"Jak nie czytam, jak czytam!" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
07.06.2019.

Image

Udały się nam ,,legalne wagary” w dniu 7 czerwca. Pogoda i entuzjazm dopisały. O godzinie 10.00 przystąpiliśmy do IV edycji ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam”, która miała być swoistą demonstracją i buntem dzieci i młodzieży przeciw opinii, że młodzi nie czytają. Uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli ze szkoły, by… po prostu… poczytać. Bez przymusu, w atmosferze pikniku czytelniczego, na powietrzu, w cieniu lub słońcu – w zależności od tego, co kto lubi. Na kocu, na schodach lub na boisku. Byli i tacy, którzy połączyli sport z czytaniem, choć to wydaje się niemożliwe. Jeśli ktoś zapomniał książki do czytania, mógł ją sobie wybrać z walizki organizatorki akcji. Rodzice zaopatrzyli czytelników w napoje, owoce lub słodycze, by czytanie było jeszcze przyjemniejsze. Niektóre klasy tak się rozczytały, że poprosiły o przedłużenie akcji na następna godzinę. A o tym, jak było, niech zaświadczą fotografie.

koordynatorka akcji – Anna Stanek

Image  (68 zdjęć)