Start arrow Kronika wydarzeń arrow Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
15.06.2019.
Image

 ,,Teatr jest spotkaniem” – takie hasło przyświecało tegorocznym warsztatom teatralnym, które odbyły się w dniach 13 – 15 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku. Prowadzili je instruktorzy teatralni: Michał Sabat, Miłosz Feifer i Daria Danuta Lisiecka.

Po raz trzeci mogła w nich uczestniczyć młodzież z naszej szkoły. Tę wyjątkową okazję wykorzystały gimnazjalistki z kasy III a: Nina Tłuchowska, Marysia Borowicka,  Patrycja Machtelewska i Zuzia Piotrowska, które wraz z młodzieżą z Raciążka doskonaliły szczudlarstwo i pantomimę pod okiem zawodowców.

W dniu 15 czerwca odbyły się pokazy powarsztatowe – etiudy teatralne w trzech odsłonach: przed budynkiem GOK, na placu zabaw oraz tradycyjnie – w ruinach zamku w Raciążku.

Nasze dziewczyny doskonale opanowały chodzenie na szczudłach i trudną sztukę pantomimy. Każda z nich miała do odegrania pierwszoplanowe role w kolejnych odsłonach scenek pantomimicznych i miło było popatrzeć, z jaką łatwością to czynią. Oklaskiwali je bliscy, a ich polonistka wprost puchła z dumy.

Na zakończenie odbył się teatralny pokaz teatru ,,Epidemia” z Mysłowic – zebrani obejrzeli spektakl ,,Matka chrzestna”, ważny szczególnie dla uczestników warsztatów i przede wszystkim dla nich grany.

A nasze dziewczyny? No cóż, kończą w tym roku gimnazjum, ale już mają zaproszenie na przyszłoroczne warsztaty…

 Anna Stanek 

 Image (45 zdjęć)