Start arrow Kronika wydarzeń arrow Nasz udział w akcji "Tornister misyjny"

Nasz udział w akcji "Tornister misyjny" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
11.10.2019.
Z wielkim odzewem spotkał się apel Szkolnego Koła Caritas zapraszający do udziału w akcji „Tornister misyjny”. Jej celem było zebranie przyborów szkolnych i zeszytów dla dzieci w krajach misyjnych, przede wszystkim w Afryce. Przez kilka tygodni - od 6 września do 10 października - dzięki ofiarności uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zgromadzić wszystko, co potrzebne do szkoły. Równolegle zbiórka była prowadzona w parafii Odolion i jak zawsze parafianie okazali ogromne serce, wspierając naszą akcję. 10 października wolontariuszki SK Caritas Ania i Julia policzyły i zapakowały wszystkie dary, które w piątek 11 października zostały przekazane do Caritas diecezjalnej we Włocławku przy ul. Wojska Polskiego 2.
 
A oto podsumowanie akcji:

- zeszyty i notatniki: 257 szt.
- przybory do pisania kreślarskie i biurowe (długopisy, ołówki, linijki, gumki, temperówki, zszywacze, długopisy żelowe): 143 szt.
- piórniki: 12 szt.
- farby: 15 szt.
- kredki i pastele: 59 szt.
- pisaki: 19 szt.
- plecaki: 5 szt.
- teczki biurowe: 11 szt.
- plastelina: 24 szt.
- zeszyty papierów kolorowych: 12 szt.
- bibułki: 13 szt.
- kleje: 29 szt.
- bloki: 28 szt.
- okładki na książki: 4 szt.
- kreda: 2 paczki
- śniadaniówka: 1 szt.
- album do zdjęć: 1 szt.
- breloczek: 1 szt.
- plan lekcji: 1 szt.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ!

Wolontariusze SK Caritas wraz z opiekunem Agnieszką Marjańską
 
Image 
 

Image

(5 zdjęć)