Start arrow Kronika wydarzeń arrow Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka   
07.12.2019.

Image

 

Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji oraz Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji. W programie wzięło już udział łącznie niemal 2 miliony dzieci.

Celem programu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w Internecie i w czasie zabawy. Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, przygotowane przez metodyków, materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje zajęcia o tematyce bezpieczeństwa oraz Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Program będzie trwał do 28.02.2020 roku.

Nauczyciele klas I naszej szkoły przeprowadzą lekcje na temat bezpieczeństwa w oparciu o materiały edukacyjne przesłane drogą elektroniczną przez Organizatora Programu.

Koordynator programu Dorota Stanicka

 

Informacje na temat programu " Akademia Bezpiecznego Puchatka" zostały zaczerpnięte ze strony :
maspex.com/działanie-społeczne, program- edukacyjny- akademia-bezpiecznego- puchatka  oraz www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele