Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Przed wiekami w Betlejem..." - Jasełka

"Przed wiekami w Betlejem..." - Jasełka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
20.12.2019.

Image

W piątek 20 grudnia sala gimnastyczna naszej szkoły zmieniła się w scenę teatralną, aby jak co roku stać się miejscem spotkania uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości na tradycyjnej szkolnej Wigilii.

W magiczną podróż w czasie zabrali nas w ten przedświąteczny dzień uczniowie klas drugich, którzy postanowili sprawdzić, co wydarzyło się przed wieloma wiekami w Betlejem.

Dzięki Zegarmistrzowi Czasu przenieśliśmy się do Palestyny, aby śledzić losy Józefa i Maryi, pukających do drzwi niegościnnych mieszkańców Betlejem. Świętą Rodzinę zaprasza w końcu do ubogiej stajenki dobry pasterz, trzymający nocną straż nad swoim stadem. Tam przychodzi na świat maleńki Jezus, co uroczyście obwieszczają zastępy aniołów. Radość z narodzin Zbawiciela udziela się pasterzom, niosącym Dzieciątku w darze swoje kochające serca. Ta dobra nowina dociera także do magów ze Wschodu, którzy pokonują wiele przeszkód, aby pokłonić się Mesjaszowi i ofiarować mu złoto, kadzidło i mirrę.

Niestety, jak to bywa z magicznymi wynalazkami, zegar przeszłości przestał działać i wróciliśmy do XXI wieku. Na szczęście szkolny chór uratował świąteczny nastrój, pięknie śpiewając tradycyjne polskie kolędy i współczesne pastorałki.

Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów, którzy nie kryjąc wzruszenia nagrodzili aktorów i chórzystów wielkimi brawami.

Jasełka przygotowała katechetka Agnieszka Marjańska wraz z wychowawczyniami p. Aliną Kruszką i p. Dorotą Świtońską, a chór przygotowała p. Dorota Stanicka. Aktorzy mogli wystąpić w pięknych kostiumach i odpowiedniej scenografii dzięki wsparciu p. wicedyrektor Anny Łoś i rodziców.

 

Agnieszka Marjańska


 

 Image

(87 zdjęć)