Start arrow Kronika wydarzeń arrow Dzieci - dzieciom - Dar Serca na Święta!

Dzieci - dzieciom - Dar Serca na Święta! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka   
16.12.2019.

Image

 

16 grudnia 2019 roku odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety Prowincja Toruńska. Celem naszej wizyty było przekazanie darów zebranych przez uczniów naszej szkoły. Natalia Balcerzak, Roksana Pawlak, Amelia Żuchowska i Anna Wozińska wraz z panią Dorotą Stanicką przekazały pluszowe maskotki, zabawki, gry planszowe, książki, artykuły papiernicze i biurowe oraz słodycze dla Domu Dziecka.

Dyrektorem placówki jest siostra Jana Majewska, która podczas naszego pobytu przybliżyła nam historię palcówki opiekuńczo - wychowawczej. W placówce spotkaliśmy się z pracownikami, wychowankami, obejrzeliśmy pokoje, w których mieszkają podopieczni oraz z zaciekawieniem wysłuchaliśmy relacji o codziennych radościach i kłopotach wychowanków. Siostra Jana wraz z wychowawcami czyni wszystko, by Dom Dziecka był dla jej podopiecznych radosnym miejscem na czas dorastania. Musi zmagać się na co dzień z wieloma problemami. Poważnym kłopotem jest brak dostatecznych środków  na zabezpieczenie wszystkich potrzeb. Siostra Dyrektor czyni wszystko, by pozyskiwać niezbędne środki finansowe.

W myśl idei o potrzebie dzielenia się z innymi, uczniowie naszej szkoły włączyli się więc we wspólną akcję pomocy dla Dzieci i Młodzieży z Domu Dziecka w Grabiu.  Ogromną niespodzianką dla wszystkich był poczęstunek przygotowany przez przedstawicieli firmy KARO pana Mariusza i pana Marcina. Podopieczni otrzymali popcorn oraz watę cukrową. Dziękujemy firmie KARO za wyjątkowe zaangażowanie i pomoc w przewiezieniu wszystkich darów od uczniów oraz wszystkim, którzy włączyli się w naszą wspólną akcję i wykazali wzorowe zachowanie i piękną postawę życzliwości i empatii wobec podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Grabiu.

Opuszczając placówkę opiekuńczo - wychowawczą stwierdziliśmy, iż warto było zobaczyć radość na twarzach wychowanków domu w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  Nasz wspólny  „dar serca” choć na kilka chwil mógł zmienić smutną rzeczywistość  Domu Dziecka, który odwiedziliśmy. Nie zapominajmy więc o tych, którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia, gdyż jak pisał Orison Swett Marden „ W ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy. Otrzymujemy odpowiedź o wiele bardziej hojną niż nasze działanie”. Pamiętajmy więc, że pomagać może każdy i wszędzie. Każda pomoc jest wartościowa. Pomaganie zmienia świat na lepsze. „Pomagając innym, pomagasz i sobie”

Dorota Stanicka

 

Image