Start arrow Kronika wydarzeń arrow Pokaz karate uczniów ze Szkoły Zanshin

Pokaz karate uczniów ze Szkoły Zanshin Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Kurnatowska   
09.01.2020.
Image
 
9 stycznia odbył się w naszej szkole pokaz karate w wykonaniu nastoletnich zawodników z Klubu Karate Tradycyjnego „Zanshin” z Włocławka. Młodzież do pokazu przygotował trener Tomasz Mojzyk. Trener przedstawił imponujące osiągnięcia młodych karateków, omówił znaczenie kolorów pasów i wyjaśnił,  że karate to japońska sztuka walki służąca przede wszystkim do obrony. Uczniowie dowiedzieli się, że treningi karate wpływają na poprawę koncentracji, uczą dyscypliny oraz radzenia sobie w sytuacjach stresujących, ponadto poprawiają sprawność fizyczną i sprzyjają kontaktom z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.  Ćwiczący stają się mniej podatni trudy życia codziennego a ich ciało rozwija się harmonijnie. Następnie zawodnicy z klubu „Zanshin” pokazali szereg technik walki wykazując się przy tym niezwykłą sprawnością fizyczną. Na zakończenie pan Mojzyk zachęcił uczniów do wzięcia udziału w próbnej lekcji, aby każdy mógł przekonać się, czy chciałby uprawiać tę dyscyplinę sportu i zapisać się do klubu.
 
Image 
 

Image

(33 zdjęcia)

Kamila Kurnatowska