Start arrow Kronika wydarzeń arrow Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej Kolęda, Kolęda!"

Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej Kolęda, Kolęda!" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka   
17.01.2020.
Image
 

17 stycznia 2020 roku w Radziejowie odbył się Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda!”. Konkurs zorganizował Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego. Wzięło w nim udział 70 solistów delegowanych przez placówki oświatowe w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Celem festiwalu była popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek oraz piosenek o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Domańska (klasa IV), która zaśpiewała kołysankę „Gdy śliczna Panna”, Julia Chmielewska (klasa VIII a) z kolędą „Gdy się Chrystus rodzi” oraz Klaudia Gertz (klasa VIII a) z utworem „Cicha noc”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Wyśpiewanie świątecznych utworów dało szansę zaprezentowania umiejętności wokalnych. Nasze uczennice za swoje wykonanie kolęd otrzymały dyplomy uczestnictwa. Dzięki młodym wykonawcom kolędowanie w Radziejowie stało się żywą tradycją tego miejsca a wspaniała organizacja i atmosfera przedsięwzięcia była niesamowita, za co dziękujemy. Świąteczna aura festiwalu udzieliła się wszystkim oraz dostarczyła wielu nowych doświadczeń i pozytywnej energii. Za sprawą pięknie wykonanych kolęd i pastorałek jeszcze raz poczuliśmy prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia.

Dorota Stanicka

 

 Image

Image

(9 zdjęć)