Start arrow Kronika wydarzeń arrow Spotkanie z policjantami

Spotkanie z policjantami Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Hanna Kaźmierczak   
23.01.2020.
Image
 

W czwartek w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji i Straży Gminnej w Aleksandrowie Kujawskim. W czasie spotkania zapoznaliśmy się z prawem dotyczącym odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne, m.in. o tym, że w sieci wirtualnej nikt nie jest anonimowy, czym jest demoralizacja nieletnich i jakie możemy ponieść konsekwencje łamania prawa w przypadku: wagarowania, palenia papierosów, spożywania napojów alkoholowych oraz innych substancji psychoaktywnych (narkotyków i dopalaczy), jak  również za rozprowadzanie tychże środków.
W czasie prelekcji obejrzeliśmy także film pt. „W kolejce po życie”, który skłonił nas do refleksji nad zachowaniem nieodpowiedzialnych nastolatków  w momencie, kiedy ktoś czeka na ratunek. Po dzisiejszym dniu  nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby dzwonić bez powodu na numer alarmowy 112. W związku z nadchodzącymi feriami zapoznaliśmy się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, jakie należy zachować podczas spędzania wolnego czasu w okresie zimowym. Na koniec uczniowie klas ósmych dowiedzieli się, jaką trzeba przejść drogę edukacyjną, aby zostać policjantem. Dziękujemy naszym gościom za przekazanie tak ważnych informacji!


Hanna Kaźmierczak

 

Image