Start arrow Kronika wydarzeń arrow Dzień Babci i Dziadka w klasie I b

Dzień Babci i Dziadka w klasie I b Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka   
22.01.2020.
Image
 
Image 

Dnia 22 stycznia 2020 roku w klasie I b odbyła się wspaniała uroczystość z okazji  Święta Babci i Dziadka. Na wstępie pani Dorota Stanicka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali  dzieci przedstawiły program artystyczny. Były wzruszające wiersze oraz piosenki stworzone specjalnie na ten szczególny dzień. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać talenty aktorskie i wokalne swoich wnucząt. Młodzi artyści z wielkim przejęciem  mówili swoje role, a ich dziadkowie z wielkim wzruszeniem odbierali te piękne słowa pełne miłości oraz wzruszające piosenki kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami. Potem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów. Do wspólnej zabawy włączyli się również dziadkowie, którzy śpiewali piosenki z lat swojej młodości oraz wtórowali utworom młodszej generacji wykonawców. Nie mogło również zabraknąć wykonania „Sto lat” z dedykacją dla wszystkich zacnych gości. Spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej, rodzinnej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz i  piosenkę mogły wyrazić kochanym dziadkom swoje najszczersze uczucia oraz podziękować im za trud, troskę, dobroć i ogromną miłość. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości i wzajemnej życzliwości. Na zakończenie uroczystości nastąpiła krótka sesja zdjęciowa wnuków ze swoimi dziadkami na pamiątkę spotkania. Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy pomogli przygotować tak wspaniałą uroczystość. Mam nadzieję , że Dzień Babci i Dziadka stanie się  już tradycją na stałe wpisaną w kalendarz uroczystości naszej klasy. Ten wyjątkowy dzień ukazał wszystkim potrzebę wspólnego spotkania w gronie najbliższych oraz pielęgnowania tradycji obchodzenia ważnych dat i świąt.

Dorota Stanicka

 
Image 
 

Image

 (53 zdjęcia)