Start arrow Kronika wydarzeń arrow Zuzi "Spacer po Ciechocinku" zdobył II miejsce!

Zuzi "Spacer po Ciechocinku" zdobył II miejsce! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
27.02.2020.

Image

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” ma w naszej szkole długą i chlubną tradycję. Pierwsza praca konkursowa powstała w 2001 roku i od tego czasu nasi uczniowie wielokrotnie byli nagradzani na wszystkich etapach konkursu z ogólnopolskim włącznie. Nasi młodzi krajoznawcy opisywali swoją małą ojczyznę, cenne zabytki, postacie wybitnych rodaków, dzieje swoich przodków oraz najciekawsze ścieżki krajoznawczo - turystyczne.

Tę ostatnią tematykę podjęła w tegorocznej edycji konkursu Zuzanna Nowak, uczennica kl. II a. Zuzia opisała, a także namalowała różnymi technikami najpiękniejsze miejsca Ciechocinka, które wielokrotnie wraz z rodziną odwiedzała podczas spacerów praktycznie od urodzenia. Praca wzbogacona fotografiami z rodzinnego albumu stała się atrakcyjnym przewodnikiem po uzdrowisku, a dla Zuzi okazała się przepustką do konkursu wojewódzkiego.

Podsumowanie etapu oddziałowego odbyło się 27 lutego we Włocławku. W gmachu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej spotkało się 38 uczniów z 10 szkół rejonu włocławskiego, którzy łącznie zgłosili 19 prac pod opieką 10 nauczycieli. Po przybliżeniu historii turnieju i treści zgłoszonych opracowań konkursowych, nastąpił najważniejszy moment- odczytanie protokołu komisji konkursowej. Z radością usłyszeliśmy, że Zuzia zdobyła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Laureatka otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową, a na koniec wszyscy laureaci wraz z opiekunami zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Konkurs wojewódzki już za miesiąc.

Agnieszka Marjańska

Image