Start arrow Kronika wydarzeń arrow 29 maja - Dzień Patrona - wirtualnie

29 maja - Dzień Patrona - wirtualnie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
29.05.2020.

 Image

Mimo zdalnego nauczania obchodziliśmy dziś Dzień Patrona. Nie w szkole, ale w swoich domach.

 W dniach poprzedzających to szkolne święto uczniowie poznawali na lekcjach języka polskiego życie i twórczość Marii Danilewicz Zielińskiej – oglądali filmy, prezentacje multimedialne, słuchali czytania fragmentów opowiadań kujawskich autorstwa Pani Marii. Rozwiązywali także quizy, przygotowując się do konkursu wiedzy o życiu i twórczości Patronki.

Członkowie klubu czytelniczego z klas piątych, wspomagani przez przedstawicieli klasy czwartej, nagrali audiobooka w odcinkach - czytane przez siebie fragmenty opowiadań: ,,Biurko Konopnickiej”, ,,Od Tążyny” i ,,Za szybą”.

 

W Dzień Patrona uczniowie otrzymali następujące zadania:

·    klasy I-III oglądały film – wywiad z Marią Danilewicz Zielińską, a następnie wykonywały rysunek ,,W ogrodzie Pani  Marii”,

·    klasy: IV, V i część VI miały za zadanie namalować ilustrację dowolnie wybranego opowiadania Patronki,

·    klasy VI-VIII tworzyły bazę danych internetowych na temat Marii Danilewicz Zielińskiej.

 

O godzinie 11.15 rozpoczął się szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości Marii Danilewicz Zielińskiej – na platformie Quizizz. Liczyła się w nim wiedza i szybkość udzielania odpowiedzi. Aż 45 uczniów z klas IV-VIII rywalizowało ze sobą, walcząc o zwycięstwo.

O 11.30 można było ogłosić wyniki. Oto one:

I miejsce – Wojciech Parzybut – VII b,

II miejsce – Aleksandra Urbańska – VI a,

III miejsce – Roksana Balcerak – VIII b,

IV miejsce – Patryk Bonowicz – VIII a,

V miejsce – Zuzanna Antoszewska – V b.

Pierwszej piątce należą się ogromne brawa – ich odpowiedzi były w 100% poprawne.

Warto także wymienić tych uczniów, którzy co prawda nie uplasowali się na czołowych miejscach, ale ich wynik (96%) także świadczy o doskonałym przygotowaniu się do konkursu. Są to: Ania Janik, Adrian Parzybut, Oskar Guzikowski, Julia Lewandowska, Joanna Kuberska, Anna Bytner, Karolina Wypij, Patrycja Jakubowska, Martyna Hołtyn, Nina Augustyniak, Kacper Kulpa.

Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w konkursie (aż 31 osób – 75% i powyżej).

Po południu i wieczorem uczniowie – podobnie jak w rocznicę śmierci Patronki – udadzą się na jej grób.

Program tegorocznych obchodów Dnia Patrona opracowały i quizy ułożyły Kamila Kurnatowska i Anna Stanek, a zrealizowali wszyscy nauczyciele wspólnie z uczniami.

 

Anna Stanek

Image

           (53 zdjęcia)