Start arrow Kronika wydarzeń arrow Dzień Dziecka

Dzień Dziecka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Hanna Kaźmierczak   
31.05.2020.

Image

 1 czerwca - Dzień Dziecka - kilka słów o historii obchodów:

1925r. - Światowa Konferencja na Rzecz Dobra Dzieci w Genewie

1929r. - (22 września) – pierwszy raz w Polsce. W tym dniu dzieci uczestniczyły w szkolnych akademiach , wycieczkach i zabawach

1952r. - ustanowienie święta na stałe

1954r. - Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) wychodzi z propozycją do wszystkich państw członkowskich o sprawie organizacji Dnia Dziecka.

ONZ obchodzi Dzień Dziecka w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka tj. 20 listopada Wtedy też zasugerowano, iż Dzień Dziecka w każdym kraju powinien być obchodzony w dniu, za który jego władze uznają za najwłaściwszy. Nieważna jest data, ale sama idea tego święta. W tym dniu wszyscy powinni skupić się na dzieciach, zwrócić uwagę przede wszystkim na przestrzeganie prawa wobec dzieci oraz wsłuchać się w głos naszych najmłodszych.

Kochane dzieci! W dniu Waszego święta, życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Oby każdy dzień był dla was wyjątkowy i radosny. Niech nie opuszcza Was grono przyjaciół. Niech spełnią się Wasze najskrytsze marzenia. Moc uśmiechu i samych słonecznych dni !
 
- Wasi nauczyciele
 
Image 
 
Image 
 

Image

 
Tekst: Hanna Kaźmierczak
Grafika prawa i obowiązki dziecka autorstwa Marioli Zygarskiej