Klub Odkrywców Planety Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Adam Karczmarczyk   
10.02.2013.

KLUB ODKRYWCÓW PLANETY

 

Akcja zbierania zużytych płyt CD i DVD

 

Koordynator: Anna Nowak (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum)


Co roku do naszych domów trafia ponad 160 mln płyt CD/DVD. Ogromna ich większość jest obecnie bezużyteczna i najczęściej zalega na półkach. Każda wyrzucona płyta do śmietnika, to problem dla środowiska ponieważ rozkłada się około 1000 lat. Firma Hippocampus jest organizatorem ogólnopolskiej akcji selektywnej zbiórki niepotrzebnych płyt CD/VCD/DVD. Zużyte płyty zbieramy do specjalnych kartonów. Materiał z którego wykonane są płyty - poliwęglan - można bardzo łatwo przerobić i wykorzystać do konstrukcji komputerów, monitorów, szklarni, zderzaków, reflektorów samochodowych i tysięcy innych rzeczy. W zamian za karton płyt (około 2000 płyt czyli mniej więcej 30 kilogramów), organizator przekazuje na rzecz szkoły materiały edukacyjne w postaci wybranych odcinków "Galileo" i kolekcji filmów edukacyjnych z cyklu "Było sobie...".
Po zakwalifikowaniu naszej szkoły do akcji i otrzymaniu  kartonów, zużyte płyty przekazujemy do sekretariatu.

Wyniki zbierania płyt przekazujemy w