Start arrow Biblioteka arrow Biblioteka - multimedialne centrum informacji

Biblioteka - multimedialne centrum informacji Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Adam Karczmarczyk   
25.02.2013.
Image

Biblioteka

 Opiekun: Kamila Drużyńska

Biblioteka szkolna to Multimedialne Centrum Informacji, w którego skład wchodzą: wypożyczalnia, czytelnia i sala komputerowa. Zadaniem bibliotekarza jest skorelowanie pracy we wszystkich trzech obszarach w taki sposób, by każdy z użytkowników wyszedł zadowolony. Cieszy fakt, gdy podczas przerw uczniowie przychodzą do biblioteki, by uciec od zgiełku na korytarzu, aby przejrzeć książkę lub czasopismo, a także porozmawiać z nauczycielem. Funkcjonuje również „aktyw biblioteczny”, który służy radą i pomocą czytelnikom.

 Obecnie biblioteczny księgozbiór główny liczy ponad 6 tysięcy woluminów. Pani dyrektor, dbając o poziom edukacji uczniów, wzbogaca księgozbiór o nowości wydawnicze. Znacznym ułatwieniem jest możliwość dokonywania zakupów przez Internet.

Nauczyciel bibliotekarz na bieżąco aktualizuje gablotę biblioteczną. Do pracy bibliotekarza należy również przygotowanie wystawek nowości książkowych lub związanych z autorami książek.

Od lutego 2013 r. biblioteka szkolna poszerzyła swoją działalność. Została nawiązana współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Danilewicz Zielińskiej  w Aleksandrowie Kuj. Korzystamy z jej księgozbioru, aby udostępnić go naszym czytelnikom. Zwiększyła się więc liczba wypożyczających, wśród których znajdują się nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale także rodzice i społeczność lokalna.

Rodzice i mieszkańcy gminy ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać we wtorki w godz. 14.30-16.30.