Start arrow Nasze sukcesy arrow 2012/2013 - szkoła podstawowa

2012/2013 - szkoła podstawowa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Adam Karczmarczyk   
24.10.2013.

Nasza aktywność - konkursy w szkole podstawowej

 rok  szkolny 2012/13

Lp.

Nazwa konkursu

Nauczyciel opiekun

Uczestnicy

Wyniki

1.

Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

 

Kamila Kurnatowska

 

 

 

Zuzanna Piskrzyńska

Katarzyna Waśkowska

 

 

III m.  Zuzanna Piskrzyńska kl.V

 

 

2.

 

 

 

 

Międzyszkolny konkurs recytatorski poezji poświęconej Januszowi  Korczakowi (w Grabiu)

 

 

 

Kamila Kurnatowska

 

 

 

 

Zuzanna Piskrzyńska

Katarzyna Waśkowska

 

 

 

IIm Katarzyna Waśkowska

IIIm Zuzanna Piskrzyńska

 

 

3.

 

 

 

Konkurs Kuratoryjny z Matematyki

 

 

Barbara Kozłowska

 

 

 

Sandra Czerniejewska

Ćwik Tomasz

Marcin Holcman

Kacper Parzybut

Norbert Umerlik

 

 

 

 

 

4.

 

 

Konkurs kuratoryjny z przyrody

Elżbieta Jankowska - Baranowska

Sandra Czerniejewska

Marta Urbańska

Kacper Parzybut

Alicja Dziedzic

 

 

 

 

5.

Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji Chrześcijańskiej w Dobrem

 

Agnieszka Marjańska

Ks.Janusz Stanowski

Kamil Włodarski

Michał Błachowicz

 

wyróżnienie Kamil Włodarski

 

6.

Konkurs plastyczny                         „ Na rzecz wspólnego świata”

 

Kl.I-VI

I miejsce

 Katarzyna Rosowska

 

II miejsce

 Hubert Norkowski, Kacper Kulpa

 

III miejsce

 Wiktoria Zabłocka, Wojciech Dryński

 

Wyróżnienie: Oliwia Stanicka, Szymon Sobierajski, Krystian Brożek

7.

Gminny plastyczny

Jesienne drzewo

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Kl.0-III

II miejsce

 Olaf Góra 0b

 

III miejsce

  Natalia Balcerzak, Mateusz Brożek, Mateusz Kozłowski

Wyróżnienie:

 Miłosz Jóźwiak,

 Patrycja Kachel

8.

Konkurs Plastyczny

 Pluszowy Miś

Elżbieta Bąk

Iwona Wypij

N-le kl.I-III

Dzieci kl.0 i wszyscy uczniowie kl.I-III

KL. O a

I miejsce

 Patrycja Kachel

 

II miejsce

 Anna Bytner

 

III miejsce

  Wiktoria Domańska

Kl. O b

I miejsce

 Olaf Góra

 

II miejsce

  Julia Figielska

 

III miejsce

 Amelia Wesołowska

 

 

Kl. I a

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I miejsce

 Klaudia Gertz

 

II miejsce

 Jakub Przybysz

 

III miejsce

 Weronika Szubrych

 

Kl. I b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kl. II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kl. III a

 

 

 

 

 

 

 

 

Kl. III b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kl. 0-III

I miejsce

  Hubert Norkowski

 

II miejsce

  Karina Molenda

 

III miejsce

 Kacper Kulpa

I miejsce

 Katarzyna Rosowska

 

II miejsce

 Dominika Śmieszna

 

III miejsce

 Dominik Stępkowski

I miejsce

 Wiktoria Sobczak

 

II miejsce

 Mikołaj Chrupek

 

III miejsce

  Marek Skowroński

I miejsce

 Filip Korczak

 

II miejsce

 Natalia Lewandowska

 

III miejsce

Łukasz Rosowski

 

wyróżnienie :

 Weronika Rogowska

 

Największy miśKacper Biegała

Najbardziej kolorowy miś AmeliaWesołowska

 

Najmniejszy miś Maja Chacińska

 

9.

 Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”

Agnieszka Marjańska

 

I miejsce na etapie oddziałowym , wyróżnienie na etapie  wojewódzkim Marta Urbańska , Sandra Czerniejewska kl. VI

II miejsce na etapie oddziałowym , IV miejsce na etapie wojewódzkim – Oliwia Browarska  kl. VI

 

10.

Konkurs Tydzień z Dysleksja - Mistrz kaligrafii

Karolina Linek

Kl.0a

 

Patrycja Jakubowska,          Filip Pluskota, Patrycja Kachel

Kl.0b

Wojciech  Parzybut,       Daniel Świątkowski, Anna Wesołowska

Kl.Ia

Patryk Bonowicz,  Kalina Borucińska,Klaudia Gertz

Kl.Ib

Kacper Kulpa,Hubert Norkowski,Joanna Kuberska

Kl.II

Maja Chacińska

Kl.IIIa

Dominik Brożek

KL.IIIb

Oliwia Stanicka

Kl.IVa

Martyna Sobczak

Kl.IVb

Mikołaj Rutkowski

Kl.V

Edgar Kmiołek

Kl.VI

Kacper Parzybut

11.

Szkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Agnieszka Marjańska

 

Kl.0-VI

 

I miejsce Maja kl. II i Maciej Chacińscy kl. III a

I miejsce Borkowski Konrad kl. V

II miejsce Konrad Borkowski kl. V , Hubert Bącalski II b, Dominik Brożek III a Filip Pluskota  0a

III miejsce Natalia Lewandowska kl. III b, Zuzanna Kaźmierczak kl. II 

12.

Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych w Przysieku

Agnieszka Marjańska

 

Maja i Maciej Chacińscy

Konrad Ogrodowski

Natalia Lewandowska

 

 

 

 

13.

Szkolny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

Agnieszka Marjańska

 

I miejsce Julia Sobczak kl. IIIa , Kacper Kulpa kl. II b

II miejsce Jakub Dylewski kl. II b

III miejsce – Julia Chmielewska kl. II a, Szymon Łyczak kl. II b 

14.

Konkurs na świąteczny wystrój klasy

Danuta Olejnik

Kl. IV-VI

I miejsce

 kl. VI, IV b

 

II miejsce

  kl. IV a

 

III miejsce

 kl. V

15.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii w Raciążku

Żurawska Kamila

 

IV miejsce Magdalena Andryszewska  kl. V

 

V miejsce  Laura Gazda kl. V

 

16.

 

 

 

 

Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Whizz – Kid” w Ostrowąsie

Żurawska Kamila

 

W kategorii klas V

- II miejsce Laura Gazda ,

III miejsce  Magdalena Andryszewska

W kategorii klas VI

III miejsce Sandra Czerniejewska

 

17.

 

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1

Świeczkowski Sławomir

 

Wyróżnienie Karolina Bytner kl. III a

18.

 

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny w Opokach

Świeczkowski Sławomir

 

Alina Kruszka

 

I miejsce Damian Majewski kl. III a

 II miejsce Szymon Sobierajski

19.

Konkurs Poznajemy Ojcowiznę . Etap oddziałowy

Agnieszka Marjańska

 

I miejsce Marta Urbańska i Sandra Czerniejewska kl. VI

II miejsce Oliwia Browarska  kl. VI

20.

Konkurs Poznajemy Ojcowiznę . Etap wojewódzki

Agnieszka Marjańska

 

III miejsce Oliwia Browarska  kl. VI

21.

Międzygminny Konkurs Poezji Chrześcijańskiej w Dobrem

Agnieszka Marjańska

 

Wyróżnienie Kamil Włodarski

22.

Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

Kamila Kurnatowska

 

III miejsce Zuzanna Piskrzyńska kl. V

23.

Międzyszkolny konkurs Recytatorski poezji poświęconej Januszowi Korczakowi

Kamila Kurnatowska

 

II miejsce Katarzyna Waśkowska kl. V

III miejsce Zuzanna Piskrzyńska kl. V

24.

 

 

 

Konkurs plastyczny                              „ Niezapominajka” w Wołuszewie

Alina Kruszka

 

 

II miejsce Weronika Szubrych kl. I a

25.

 

„Otwórz głowę, włącz myślenie”

Elżbieta Jankowska Baranowska

Edgar Kmiołek

 

26.

Konkurs matematyczny „Kangur”

Urszula Ziemnicka

 

 

 

 

27.

Szkolny Turniej Wiedzy                o Patronie

D.Olejnik

K.Kurnatowska

 

KL. IV-VI

I miejsce- V

II miejsce- IVa

III miejsce- VI

28.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny w Aleksandrowie Kuj.

K. Tubielewicz, D. Marczewska, S. Świeczkowski, H. Brożek, U.Ziemnicka, B. Kozłowska

 

III miejsce D. Majewski kl. III a

29.

Powiatowy Konkurs Recytatorski ”Rok z Tuwimem”

E.Bąk

 

I miejsce – J. Rogowski kl. O b

31.

Powiatowy Konkurs Dziecięcej Piosenki Ludowej w Raciążku

D. Marczewska

D.  Świtońska

 

II miejsce O.Stanicka kl. II

Wyróżnienie W.Balcerak kl. Ib

 

Akcje:

Sprzątanie świata

Zbiórka SK Caritas , program o Janie Pawle II w Odolionie jako podziękowanie za zbiórkę

Góra grosza

Zbiórka książek do biblioteki

Zbiórka płyt CD

Zbiórka telefonów komórkowych

Zbiórka makulatury

Zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kiermasz świąteczny SK Caritas

Świąteczna Paczka – Jasełka w Odolionie w podziękowaniu za udział w akcji

Akcja Caritas – porządkowanie zaniedbanych nagrobków na cmentarzu w Aleksandrowie Kuj.

 

 

 

II semestr

Wykonanie wystawy z surowców wtórnych –„Ekosztuka”

Zbiórka karmy i akcesoriów potrzebnych dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

Cała Polska czyta dzieciom

Zbiórka

Pieczenie pierników na klasowe wigilie – kl.IIIa i IIIb

Jałmużna wielkopostna –Koło Caritas

„Otwórz głowę, włącz myślenie” - doświadczenia z fizyki(UMK)

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości i imprezy:

Uroczystość ślubowania klas I

Dzień chłopca

Tydzień Edukacji Globalnej 19-25 listopada

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Andrzejki

Mikołajki

Tydzień z dysleksją

Szkolny Koncert Kolęd

Jasełka

Zabawa karnawałowa

 

 

 

II semestr

Powitanie Wiosny

Dzień Matki

Tydzień z matematyką

Dzień Dziecka- festyn dla 0-III wspólnie z rodzicami

Dzień Dziecka połączony z Dniem Bez Przemocy dla IV-VI i G

Tydzień „Czarna Książka Kolorów” dla uczniów kl.0-III

Misterium wielkopostne podczas rekolekcji szkolnych